Кошик
83 відгуків
+380 (99) 286-85-77
+380 (97) 291-05-90
+380 (93) 334-01-11
+380 (63) 660-46-70
ул. Молоткова, 85, Черкаси, Україна
ТОВ "ЕКОПРОМТРАНС"
Залишити відгук

Поліетиленовий пакет — застосовуваний для перенесення речей мішок, зроблений з поліетилену.

Поліетиленовий пакет — застосовуваний для перенесення речей мішок, зроблений з поліетилену.

Історія

Звичайний фасувальний пакет вперше був проведений в США в 1957 році і був призначений для упаковки сендвічів, хліба, овочів і фруктів. До 1966 році в такі пакети було фасоване близько 30% хлібобулочних виробів, що виробляються на території цієї країни. До 1973 р. обсяг виробництва пакетів в Західній Європі склав 11,5 млн штук. В 1982 р. в найбільших торгових центрах у продажу з'являються поліетиленові пакети з ручкою (т. зв. «майки»). До 2002 р. сумарний загальносвітовий обсяг випуску поліетиленових пакетів обчислювався в діапазоні від 4 до 5 трлн штук в рік.

Види

Пакети бувають декількох видів:

 

Прозорий фасувальний пакет, виготовляється з поліетилену низької або високої щільності, або з суміші першого і другого. Виконує захисну функцію (охороняє продукт від вологи і забруднень). Лідерами з виробництва самих тонких пакетів цього типу є країни Південно-Східної Азії, Китай і Росія: вони випускають пакети товщиною всього 4,5—5 мкм.

Пакети-майки (від англ. T-shirt bags) переважно виготовляються з поліетилену низької щільності («шарудливі») або, іноді, високої щільності («гладкі»). Свою назву вони отримали за характерну будову ручок. Хоча пакети цього типу прийшли на ринок самими останніми, вони надійно закріпили свої позиції в супермаркетах і торгових точках.

Пакети з прорубною і петлевий ручкою. Виробництво пакетів такого типу вважається найважчим. Для виготовлення застосовують поліетилен високої щільності, лінійний поліетилен низької щільності, поліетилен середньої щільності і ламінати. Ручки пакетів мають декілька модифікацій. Прорубные ручки бувають укріплені (зварна, клейова) і неукріплені.

Пакети (мішки) для сміття, виготовляється з поліетилену низької або високої щільності, або з їх суміші з додаванням фарбників. Також випускаються з ручками (аналог пакету-майки) або зі стрічками для затягування.

Фірмові поліетиленові пакети, часто із зображенням товарного знака підприємства.

Екологічні проблеми

Дешевизна пакетів і простота їх обороту призводить до того, що багато пакети використовуються лише дуже короткий час. Наприклад, покупки в магазині укладаються в пакети, приносять додому, потім пакети викидаються.

4 трильйони пакетів в рік використовується у світі. Вони вбивають 1 млн. птахів; 100 тисяч морських ссавців і незліченні косяки риб.

6 млн. 300 тис. тонн сміття, значну частину якого складає пластик, щорічно скидається у Світовий океан.

Боротьба з пластиковими пакетами

В навколишньому середовищі викинуті пакети зберігаються тривалий час і не піддаються біологічному розкладанню. Таким чином, вони утворюють стійке забруднення. Тому оборот поліетиленових пакетів викликає серйозні заперечення екологів. З цієї причини в ряді країн використання поліетиленових пакетів в якості побутової упаковки обмежена або запрещено1. Зокрема, в 2004 р. на острові Кенгуру в Австралії владою була введена заборона на поліетиленові пакети.

Німеччина: утилізацію пакетів сплачують споживачі, а за збір і вторинну переробку відповідають продавці і розповсюджувачі.

Ірландія: після підвищення ціни на пакети, кількість використовуваних пакетів скоротилося на 94%. Зараз там застосовують «багаторазові» сумки з тканини.

США: У Сан-Франциско великі супермаркети і мережеві аптеки не використовують поліетиленові пакети.

Китай: заборонено виробляти, продавати і використовувати поліетиленові пакети з товщиною плівки менше 0,025 мм

Танзанія: штраф за виробництво, імпорт або продаж пластикових пакетів — 2000 дол. або рік в'язниці. Ввезення пластикових пакетів на Занзібар заборонений.

Англія: Мережа магазинів Marks and Spencer припинила безкоштовну видачу пакетів. Гроші від продажу пакетів компанія перераховує на створення нових міських парків і садів. У 2004 році в Англії з'явилися біорозкладані пакети для хліба. Термін розкладання нового матеріалу 4 роки, і він розкладається на вуглекислий газ і воду.

Латвія: введено податок на поліетиленові пакети, які використовуються в супермаркетах, щоб зменшити їх використання.

Фінляндія: в супермаркетах встановлені автомати по прийому використаних пакетів, які служать сировиною для переробки та виробництва нового пластику.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner