Кошик
83 відгуків
+380 (99) 286-85-77
+380 (97) 291-05-90
+380 (93) 334-01-11
+380 (63) 660-46-70
ул. Молоткова, 85, Черкаси, Україна
ТОВ "ЕКОПРОМТРАНС"
Залишити відгук

Поліпропіленові мішки в Україні (виробництво, ринок, тенденції)

Поліпропіленові мішки в Україні (виробництво, ринок, тенденції)

Поліпропіленові мішки в Україні

(виробництво, ринок, тенденції)

 

Мішок як вид транспортної упаковки став відомий в кінці xix ст., коли паперові мішки для бакалійної продукції зробили революцію на американському споживчому ринку того часу. У наступні роки змінювалися конструкція, матеріал мішка, з'явилися полімерні (поліетиленові) мішки, спочатку — з плівки, потім — з полімерної тканини. І всі ці роки мішок як м'яка транспортна упаковка застосовувався і продовжує застосовуватися для зберігання і транспортування різноманітної харчової та промислової продукції.

Ця стаття присвячена одному з найбільш сучасних видів мішків — з поліпропіленової тканини, використання якого широко поширене на українському ринку будівельної (цемент, сухі суміші та ін), хімічної (мінеральні добрива тощо), харчової (цукор, борошно, сіль, комбікорми тощо) та інших видів продукції. Така ситуація провокувала появу виробництв поліпропіленових мішків в Україні, основні з яких були створені на початку 2000-х рр.

 

 

Загальні відомості

Мішки з полімерної, в основному поліпропіленової тканини прийшли на зміну паперовим і поліетиленовим. Поряд з біг бегамі [1], вони є прогресивним видом сучасної м'якої транспортної упаковки в першу чергу для сипучої продукції і повною мірою відповідають тенденціям розвитку упаковки на світовому ринку. Перш за все, їх використання мінімізує витрати матеріальних і енергетичних ресурсів при виробництві. Крім того, мішки з поліпропіленової тканини за експлуатаційними властивостями перевершують паперові і мішки з полімерної плівки. Проникність таких мішків по відношенню до різних газів, повітря, вологи можна регулювати, підбираючи марку поліпропілену і параметри виготовлюваної тканини [1, 2].

Багато в чому саме така особливість поліпропіленових мішків, а також їх різноманітна конструкція (табл. 1) призводять до їх широкого використання при зберіганні і транспортуванні різної сипучої продукції. Відкриті мішки з поліпропіленової тканини з вкладишем з поліетиленової плівки використовуються для пакування цукру, солі, комбікормів. Мішки без вкладишів — для борошна, круп. У мішки з клапаном упаковують цемент, мінеральні добрива, а також пылящую і гігроскопічність продукцію. Продукція в таких мішках повинна зберігатися в закритих складських приміщеннях.

Слід особливо відзначити одну з останніх розробок конструкції мішка з поліпропіленової тканини — так звані ламіновані коробкообразные мішки AD pro Тих і AD*STAR (рис. 1). Основна особливість їх конструкції — це прямокутна (коробчата) форма, а також відсутність швів в донної частини і в горловині мішка. Прямокутне дно краще, ніж стандартний (зшивного) мішок, зберігає форму при зберіганні продукції. Крім цього, така конструкція дає можливість легко і зручно маніпулювати при всіх видах ручних і автоматичних операцій поводження з мішком.

Мішки AD pro Тих і AD*STAR виготовлені з поліпропіленової тканини, нитки для виробництва якої спеціальним чином розтягнуті і орієнтовані, що робить їх стійкими до ударів, падінь, стискам і перегинів. Мішок також стійкий до впливу вологи, зберігає свою міцність у всіх умовах — навіть тоді, коли він лежить на вологій землі, під дощем або знаходиться на повітрі при високій вологості.

Різні розміри мішків AD pro Тих і AD*STAR, а також конструкції клапанів можуть задовольнити вимоги виробників багатьох видів продукції. При цьому можна забезпечити практично абсолютну герметичність такого мішка за рахунок використання спеціальних завантажувальних клапанів, які після фасування продукції приварюються за допомогою ультразвуку на спеціальній установці. З іншого боку, є можливість виготовити мішки з мікроперфорацією для забезпечення оптимального «дихання», якщо це необхідно при пакуванні відповідних продуктів.

Технологія виробництва

У готовому вигляді мішки з поліпропіленової тканини виглядають досить простим виробом. Для їх виготовлення використовується поліпропілен у вигляді гранул. Правда, це повинен бути полімер зі спеціальними властивостями, від яких багато в чому залежать експлуатаційні характеристики майбутнього поліпропіленового мішка [3]. Як правило, мішки виготовляють з первинного поліпропілену, але в деяких випадках, якщо це допускається вимогами до мішків, їх можна виготовляти з вторинного полімеру або змішавши його з первинним. У цьому випадку вторинний поліпропілен отримують з використаних мішків після їх очищення, подрібнення, відмивання забруднень і гранулювання.

Виготовлення мішків з поліпропіленової тканини включає в себе три основні технологічні стадії (табл. 2):

  • виробництво та обробка поліпропіленової нитки з використанням плоскощелевых екструдерів;
  • виготовлення рукава поліпропіленової тканини ткацьким способом;
  • виготовлення поліпропіленового мішка на автоматизованих конверсійних лініях.

На першій стадії виготовляється поліпропіленова плівка. При цьому гранули поліпропілену перед подачею в екструдер змішують з різними добавками і барвниками. Ці добавки, наприклад, світлостабілізатори або модифікатори, необхідні для додання матеріалу мішка спеціальних властивостей, зокрема міцності на розрив або прокол. Крім того, уже на цій стадії у деяких випадках додають вторинний поліпропілен або крейдяні концентрати (якщо це передбачено), щоб знизити вартість готового мішка. Полімер, змішаний з добавками, розплавляється в екструдері, гомогенізований і формується через плоскощелевую голівку у вигляді плівки. Після охолодження плівки у воді і видалення з її поверхні залишків води вона подається на механізм різання, який має можливість регулювати ширину смуг. Потім утворилися смуги поліпропіленової плівки розігрівають, розтягують і орієнтують, перетворюючи в поліпропіленові нитки із заданими властивостями, які після охолодження намотуються на бобіни з регулюванням їх натягу.

На другій стадії виготовляється основний матеріал мішка — поліпропіленове полотно у вигляді рукава. Для цього використовується круглоткацкий верстат, на якому човниковим методом тчуть поліпропіленове полотно. Сучасні верстати дають можливість регулювати ширину полотна, натяг ниток, фіксувати їх обрив.

При необхідності в полотно вводять спеціальні нитки протиковзання, щоб мішки при складуванні та транспортуванні не роз'їжджалися. Також на поверхню полотна тканини на спеціальному обладнанні — ламінаторі — наносять шар полімеру або сумішей полімерів, наприклад, поліпропілену та поліетилену низької щільності. У цьому випадку в подальшому немає потреби використовувати мішок-вкладиш. Така технологія покращує зовнішній вигляд мішка. Наступна операція на цій стадії передбачає нанесення на поверхню тканини малюнків, логотипів, текстової інформації на друкарському обладнанні, використовуючи від 1 до 6 кольорів.

На третій стадії виготовляють безпосередньо мішок. В залежності від розмірів і конструкції мішка використовують різні операції. На першому етапі полотно тканини нарізають на заготовки майбутнього мішка певного розміру. Потім дно мішка прошивають кілька разів міцною ниткою і формують його горловину. При необхідності виконують перфорацію полотна, прошивають вкладиші. Для виготовлення клапанних коробкообразных ламінованих AD*STAR і AD pro Тих. Тих мішків використовують спеціальне конверсионное обладнання.

Ринок поліпропіленових мішків

Український ринок мішків з поліпропіленової тканини (мішки поліпропіленові став формуватися в кінці 90-х — початку 2000-х рр. Немає необхідності сьогодні відзначати, хто був першим, а хто другим. Важливо те, що виробники сипучої продукції в Україні помітили всі переваги цього нового виду транспортної упаковки і стали масово її використовувати. На перших порах вони закуповували мішки за кордоном. Але незабаром стали з'являтися українські виробники поліпропіленових мішків. Сьогодні загальна потреба в мішках з поліпропіленової тканини для різних видів сипучої продукції, за оцінками різних експертів, становить 250-300 млн шт. на рік.

При цьому в даний час в Україні створено достатньо потужностей з виробництва мішків з поліпропіленової тканини, щоб забезпечити потреби українського ринку. Окремі виробники мішків експортують свою продукцію. Крім того, на українському ринку є підприємства, які продають мішки, як українського виробництва, так і імпортуючи їх з інших країн.

Загальна ситуація на українському ринку характеризується високим рівнем конкуренції, на перший план якої виходить співвідношення «ціна — якість». У зв'язку з цим споживачі поліпропіленових мішків повинні з особливою увагою ставитися до дешевим імпортним мішкам сумнівної якості, виготовленим в Індії, Китаї, Азербайджані. Їх дешевизна якраз і підтверджує те, що вони не відповідають встановленим стандартам якості.

Разом з тим більшість українських виробників мішків з поліпропіленової тканини оснащені сучасним обладнанням світових лідерів, використовують сировину та матеріали високої якості, пройшли сертифікацію згідно з вимогами ISO 9001 та інших стандартів. Ситуація на ринку для українських виробників була б ще більш стабільною, якщо б вдалося налагодити постачання високоякісної сировини від вітчизняного виробника поліпропілену.

Література

  1. Транспортна упаковка // Упаковка. — 2010. — № 5. —

С. 57-59.

  1. Мішки // Упаковка. — 2009. — № 6. — С. 59-61.

Поліпропілен / переклад зі словацької Єгорова Ст. А.; під ред. Пилиповского в. І., Ярцева В. К. — Л.: Хімія, 1967. -316.

 

У статті розглянуто виробництво, ринок і тенденції розвитку в Україні мішків з поліпропіленової тканини. Також дана характеристика поліпропіленових мішків, їх властивостей, розмірів, переваг і недоліків порівняно з паперовими і поліетиленовими мішками. Автор розглянув три стадії виробництва

мішків і описав основні технологічні операції , також дав аналіз української

ринку мішків з поліпропіленової тканини , особливостей його розвитку .

Автор навів деякі відомості про основних виробників і продавців мішків в Україні .

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner