Кошик
83 відгуків
+380 (99) 286-85-77
+380 (97) 291-05-90
+380 (93) 334-01-11
+380 (63) 660-46-70
ул. Молоткова, 85, Черкаси, Україна
ТОВ "ЕКОПРОМТРАНС"
Залишити відгук

Тара з гофрокартону (технологія та устаткування)

Тара з гофрокартону (технологія та устаткування)

Тара з гофрокартону (технологія та устаткування)

Один з ефективних способів отримати прибуток при виготовленні тари з гофрокартону - максимальна продуктивність всіх етапів технологічного процесу.

Традиційно ринок гофротари вважається досить капіталомістким і обладнання для виробництва цієї продукції вимагає значних вкладень. На сьогоднішній день існує ряд технічних пропозицій, які дозволяють при мінімальних капіталовкладеннях увійти в цей бізнес і поступово нарощувати виробничі потужності.

Для того щоб краще уявити особливості виробництва гофротари, розглянемо етапи виробничого процесу з технологічної точки зору.

І етап — виробництво гофрокартону.

Гофрокартон виготовляється 2-, 3-, 5-, 7-шаровим. В залежності від питомої густини використовуваного сировини і висоти гофри, гофрокартон проводиться різних марок. Найбільш поширені типи в залежності від висоти гофра: А - 4,4-5,5 мм; З - 3,2–4,4 мм; В - 2,2-3,2 мм; Е - 1,1–1,6 мм.

В якості сировини використовується папір для гофрування щільністю 100-140 г/м2 та картон для плоских шарів щільністю 150-235 г/м2 (бурий, хмарний, білий). Клей використовується крохмальний або силікатна. Щорічно Україна споживає близько 400 тис. т гофрокартону, 14 % з яких імпортується з інших країн. За різними оцінками темпи зростання виробництва гофротари щорічно складають 10-15 %.

 

Технологічний процес.

Рулони картону і паперу зі складу доставляють в цех або в приміщення для підготовки сировини з температурою повітря не нижче 15 °С, де протягом доби відбувається їх кондиціонер. Потім рулони паперу та картону встановлюють на размоточном верстаті (раскате). Полотно паперу з розкату надходить на нагріті гофрирующие вали, при проходженні через які відбувається формування гофрів. На вершини гофрів клейовим валом наноситься необхідну кількість клею.

Картон для плоского шару через підігрівач подається між гофровалом і гладким пресовим валом. Тут же відбувається з'єднання полотна картону з гофрованим полотном папери та їх склеювання. У результаті виходить 2-х шаровий гофрокартон, який потім подається в клеильную машину, де відбувається нанесення клею на вільну сторону гофрів. Потім 2-х шаровий гофрокартон поєднується з іншим плоским шаром і подається в сушильний пристрій. Таким чином, відбувається склеювання і висушування гофрокартону. Після висушування 3-х шаровий гофрокартон проходить охолоджувальну частину лінії і подається в секцію поздовжньо-поперечного різання, де його розкроюють і рилюют на необхідний формат.

II етап — нанесення друку на гофрокартон, висікання, обклеювання.

Технологія виробництва тари з гофрокартону багато в чому залежить від наявного обладнання з переробки гофрокартону.

Один і той же ящик може бути виготовлений як на обладнанні для невеликих тиражів (бігувально-різальний верстат, просічно верстат, сшивная або поклеечная машина та ін), так і на обладнанні для середніх і великих тиражів виробництва гофротари (машина ротаційної висічки, слоттер, плосковысечной верстат ін), яке може бути укомплектовано і встановлено в лінію з переробки гофрокартону.

Обладнання вибирається в залежності від обсягів виробництва, номенклатури і складності конструкції ящиків, коробок.

При виготовленні тари на малотиражном обладнанні (стандартний четырехклапанный ящик) з гофрокартону вирізають заготовку потрібної форми, на заготівлі формують лінії згину (рилюют), висікають клапани. При виробництві стандартнойтары великими партіями використовується більш продуктивний верстат – просекательно-рилевочный (слоттер). На кінцевому етапі виготовлення тари відбувається зшивання або склеювання гофроящиків та їх пакування. При невеликих тиражах і великій номенклатурі виробництва гофроящиків доцільно використовувати поклеечную машину напівавтоматичної дії, яка легко перебудовується під будь-який розмір тари.

Для виробництва тари більш складної форми малими партіями (в т. ч. з мікрогофрокартону з нанесенням повнокольорового друку) використовується рольовий прес. Автомат ротаційного висікання використовується для виробництва великих партій продукції. А плосковысечные верстати — для точного висікання з використанням відповідних штанц-форм.

При використанні перерахованого обладнання зникає необхідність в додаткових операціях по обрізанню і бигованию гофрокартону. До того ж, це обладнання має більшу продуктивність. Основні технологічні операції при виробництві гофротари виконує таке обладнання:

- Флексографські машини Центуріон Л 120_1П і Л 120_2П. Призначені для одно - і двухкрасочного нанесення друку флексографським способом на заготовках ящиків (коробок) з гофрованого картону, мішки, виготовлених з обгорткового і мішкового паперу, на аркушах гофрованого картону і на інших листових матеріалах.

Заготовку вручну встановлюють на накладному столі, вирівнюють по боковому і передніх упорів і механізмом циклічного подачі переміщують в друкарську секцію. Фарба з ванни дукторным валком рівномірним шаром передається на анилоксовый вал, а далі на формний циліндр. На поверхні формного циліндра за допомогою двосторонньої стрічки закріплена друкована фотополімерна форма. В зоні друку відбувається нанесення зображення на заготовку. Заготівля з нанесеною печаткою транспортуючих пристроєм виводиться на приймальний стіл.

- Верстат висічний Машграф ПВБ_180. Призначений для висікання, бігування та перфорірованія заготовок тари з гофрованого картону, паперу та інших листових виробів складної конфігурації з використанням плоского штампа.

Аркуш картону або іншого матеріалу, закріплений на плоскому штампі, який розміщений на одному з столів з транспортером подається в висічний апарат, де відбувається висікання, бигование та перфорування заготовок. Другим транспортером штамп виводиться на інший стіл. Передбачено ручний та автоматичний режими включення руху транспортерів з регулюванням часу вистоювання на обох столах. Штамп виготовляється з листа фанери товщиною 18-20 мм з вставленими в пропиляні пази ріжучими, бігувальний, перфораційними ножами. Переналагодження верстата — це заміна висікального штампа, регулювання зазорів між валами (відповідно товщини оброблюваного матеріалу).

- Ротаційна висікальне машина Машграф РВБ_200. Призначена також для висікання, бігування та перфорірованія заготовок тари з гофрованого картону, паперу та інших листових виробів складної конфігурації з використанням ротаційного штампа.

Лист вручну встановлюють на накладному столі, вирівнюють по боковому і передніх упорів і механізмом циклічного подачі транспортують у висічний апарат, де відбувається висікання, бигование та перфорування заготовок. Переналагодження верстата — це заміна висікального штампа, регулювання зазорів між валами (відповідно товщини оброблюваного матеріалу).

- Кашировальная машина Машграф КР_130. Призначена для приклеювання листів (лайнера) з нанесеною печаткою на картонну основу з метою оформлення виробу. Каширування листів проводиться в такій послідовності: подача аркушів з нанесеною печаткою; подача гофрокартону; приводка; нанесення клею на гофрокартон; приклеювання лайнера до гофрокартону за рахунок притиснення; зняття оформленого вироби. Висушування виробів здійснюється в стопі під пресом.

На сьогодні виробництво гофрокартону, нанесення друку і виготовлення з нього тари та упаковки є швидко розвивається і рентабельним бізнесом в Україні.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner